instagram facebook

POMIAR NADGARSTKA 

Prawidłowy pomiar nadgarstka ma kluczowe znaczenie, od którego zależy satysfakcja i zadowolenie z zamawianego produktu.
Proces mierzenia obwodu nadgarstka nie jest skomplikowaną czynnością, warto jednak zapoznać się z kilkoma sugestiami, dzięki którym bransoletka będzie idealnie prezentować się na ręce. Pomiaru dokonujemy oczywiście na tej ręce, na której planujemy nosić plecionkę.
Do mierzenia możemy użyć klasycznego centymetra krawieckiego, taśmy mierniczej lub kawałka sznurka, który później zmierzymy za pomocą dokładnej miarki. Podczas pomiaru najważniejsze jest to, by centymetr nie uciskał nadgarstka oraz nie spoczywał na nim zbyt luźno. Starajmy się po prostu dokonać pomiaru typowo technicznego, z nastawieniem na dokładność, bez dodatkowej inwencji twórczej. Do uzyskanego pomiaru nie dodajemy także żadnego „zapasu” (WAŻNE). Wynika to z prostej przyczyny, podczas wykonywania bransoletki np. na rozmiar 19 cm, sami nieznacznie zwiększamy jej obwód (około 15%), co gwarantuje jej prawidłowy rozmiar oraz komfort użytkowania.

 

 

Przykładowo, użytkownik ma rozmiar nadgarstka 18 cm, niepotrzebnie dodaje jeszcze 2 cm zapasu i przesyła do nas zamówienia na rozmiar 20 cm. W takiej sytuacji wykonujemy bransoletkę na znacznie większy nadgarstek i nie jesteśmy w stanie zagwarantować w żaden sposób prawidłowej realizacji zamówienia.
Prosimy o przesyłanie wyniku z pomiaru z dokładnością do 5 mm. Przykładowo 18,3 cm- podajemy jako 18,5 cm;  18,7 cm- podajemy 19 cm.