instagram facebook

KROKOMIERZ - RANGER BEADS (pętla)

Cena: 14 PLN

Wybierz dostępne opcje
Ilość sztuk: 

KROKOMIERZ - RANGER BEADS

Ranger beads to ręczne narzędzie używane pierwotnie przez żołnierzy, służące do zliczania kroków lub odmierzania przebytego pieszo dystansu. Krokomierz wykonano z wytrzymałej linki paracordowej, mini karabińczyka o długości całkowitej 24mm oraz lekkich polimerowych koralików o matowym wykończeniu.
Ranger beads działa podobnie jak liczydło, z jedną tylko różnicą, w tej wersji ma 14 koralików, podzielonych na trzy grupy: na samej górze znajduje się jeden koralik, sekcja środkowa liczy 4 sztuki natomiast dolna składa się z 9 kulek.
Istnieją dwa zastosowania takiego gadżetu. Obydwa wymagają jednak znajomości długości naszego kroku oraz ilości kroków, potrzebnych do pokonania rzeczywistego dystansu 100 m. W tym celu warto skorzystać z boiska piłkarskiego, którego długość wynosi właśnie 100. Pokonując ten dystans, skrupulatnie liczymy „lewe kroki”. Dla dokładnej kalibracji warto ten test przeprowadzić trzykrotnie, by w razie różnic wyciągnąć średnią. Możemy oczywiście liczyć „prawe kroki”, ważne jedynie by zawsze używać tej samej stopy. Większość z nas pokonuje 100 m, wykonując około 60-70 kroków. Dla ułatwienia będziemy posługiwać się przykładową jednostką 60 kroków.


Pomiar dystansu
Po przejściu 60 kroków przesuń jeden z dolnych koralików w górę. W ten sposób oznaczamy przejście 100 m.
Gdy wszystkie 9 koralików znajdzie się górze oraz pokonamy kolejne 100 m, przesuwamy jeden z górnych koralików. Mamy za sobą dystans 1000 m. Resetujemy dolną grupę koralików, przesuwając je z powrotem w dół. 

 

Pomiar kroków
Podobną metodą można liczyć kroki. Zwykle po 10 krokach użytkownik przesuwa jeden dolny koralik w górę. Analogicznie po przejściu 100 kroków, przesuwamy jedną górny koralik i resetujemy sekcję dolną. Znając długość kroku, możemy obliczyć pokonany dystans.

 

Ranger beads cechuje się prostą i wytrzymałą konstrukcją, banalną obsługą i co ważne, nie wymaga ładowania baterii, sygnału gps i połączenia z internetem. Gadżet można oczywiście wykorzystywać do innych celów np. zliczania przysiadów, wizyt na strzelnicy oraz ilości wypitych piw... oczywiście bezalkoholowych. Krokomierz dostępny jest w bogatej kolorystyce paracordu oraz koralików.

 

  • Koraliki : polimerowe matowe 12x10 mm
  • Zapięcie : długa pętla
  • Kolorystyka : 1 kolor paracordu do wyboru
  • Czas oczekiwania na realizację : 3 dni robocze

 


Nie wiesz jak złożyć zamówienie? Kliknij TUTAJ

 

Bransoletki wykonywane są w Polsce. Paracord to nylonowa linka, która pierwotnie była wykorzystywana wyłącznie do spadochronów. Z upływem czasu wytrzymała i praktyczna linka na dobre zagościła na rynku cywilnym. Obecnie paracord wykorzystywany jest w turystyce, militariach, a także na co dzień, począwszy od sznurowadeł skończywszy na galanterii z paracordu. Nasza firma Paracord Projekt wykonuje wyroby z paracordu na zamówienie, według pomysłu Klienta. Oferujemy nasze wieloletnie doświadczenie, duże zaplecze dodatków i akcesoriów oraz pasję, którą wkładamy w każdy wykonywany produkt.

 

Potrzebujesz indywidualnej wyceny? NAPISZ DO NAS!

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Imię, Nazwisko
Twój e-mail
Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PARACORD PROJEKT Zbigniew Pietrzykowski, e-mail: paracordprojekt@gmail.com w celu prowadzenia korespondencji drogą elektroniczną. Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.

Krokomierz z paracordu to akcesorium, które służy do mierzenia ilości kroków, jakie pokonujemy w ciągu dnia. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które chcą monitorować swoją aktywność fizyczną lub chcą zwiększyć swoją wydolność. Krokomierz z paracordu jest wykonany z wytrzymałego sznurka paracordu, który jest często używany do tworzenia różnego rodzaju akcesoriów. Krokomierz ten może być zawiązany w różne wzory lub ozdobiony różnymi elementami, takimi jak koraliki lub kamienie szlachetne. Jest lekki i wytrzymały, dlatego świetnie sprawdza się jako dodatek do każdego stroju. Krokomierz ten jest dostępny w sklepie Paracord Projekt w Częstochowie, w różnych kolorach i wzorach. Może być również używany jako element dekoracyjny lub jako prezent dla bliskiej osoby.